Manisa Bachata Kursu - Can Polat Karayel Manisa Dans Akademi

Manisa Bachata Kursu

Manisa bachata kursu hocalarımız Can Polat Karayel ve Melik Bal’dır. Size özel haftalık ve aylık ders programları hazırlanmaktadır. Bachata derslerimiz 1 nolu Latin sınıfında yapılmaktadır. Manisa dans kursu linki üzerinden ana sayfamızdaki diğer latin dansları inceleyebilirsiniz.

Manisa Bachata Kursu

Bachata Nedir?

Bachata; aşkın dansı olarak bilinen bir Latin dansı türüdür. Dominik Cumhuriyeti’nde doğmuştur ve zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. Diğer danslara göre daha yavaş, duygusal ve karmaşık olmayan bir türdür. Yavaş ve karmaşık olmayan yapısı bachatayı kolayca öğrenilen bir dans haline getirmiştir. Kolayca öğrenebilir olması, dansın mantığını ve temel bazı bilgileri öğrendikten sonra yapması çok keyifli ve eğlenceli hale gelir.

Çocuklardan ziyade yetişkinlerin tercih ettiği bir danstır. Kendi içinde modern bachata, sensual bachata, bachatango, dominik bachata olmak üzere türlere ayrılmıştır. Türlere ayrılmasına rağmen çok fazla birbirlerinden ayrılmazlar yani müzik içinde bu türlerin hepsi yapılabilir. Hatta bu şekilde dans ve müzik daha iyi yorumlanabilir ve keyifli hale getirilebilir.

Manisa Bachata Kursu

Bachata Nasıl Yapılır?

4/4 ritimli, 8 sayıdan oluşan, zor olmayan bir temel ritim ve adımdan oluşur. Bachata tek başına(shine) yapılabilse de daha çok bir partner ile yapılır. Erkek yöneten, kadın uyum sağlayan rolündedir. Salsa’da olduğu gibi karışık dönüş ve kombinasyonlardan ziyade partner ile uyum içinde daha çok vücut ve ayak hareketlerinden oluşur. Partner ile dans ederken müzikte hissedilen duygu yorumlanmaya çalışılarak ortaya eşsiz görüntüler çıkar.

Bachata dansı kursu içerisinde kişi kendisini rahat hissedebileceği kıyafetler ile olmalı ve estetik duruş ve görünüş açısından muhakkak dansa özel üretilen ayakkabılardan giymelidir. Ancak şov, yarışma veya koreografi sergilenecek özel günlerde kıyafetler özellikle partner ile uyumlu olacak şekilde şık, zarif, dayanıklı kostümler tercih edilmeli.

Bachata kursu hizmetimizde bireysel veya grup dersleri şeklinde ders alabilirsiniz. Seviyeniz ilerledikçe ister sosyal, ister yarışmacı, ister performans sanatçısı olarak devam edebilirsiniz.

× Soru Sorabilirsiniz