Manisa Zumba Kursu - Can Polat Karayel Manisa Dans Akademi

Manisa Zumba Kursu

Manisa zumba kursu hocalarımız Sena Umdu ve Ceren Öz’dür. Zumba kursunda ana hedef eğlenerek sağlıklı zayıflamaktır. Zumba derslerimizi 1 nolu sınıfta yapıyoruz.

Manisa Zumba Kursu

Zumba Nedir?

Zumba, dansın ve sporun bir araya geldiği çok eğlenceli bir dans türüdür. Hareketli müziklerde ritimlere göre yapılan dans koreografilerinden oluşan keyif verici bir aktivitedir. Kişiyi yoran, belli bir süre sürekli hareket halinde tutan ama çok zor olmayan hareketler ile her yaşa ve duruma uygun kişiler için uygundur. Haftada birkaç kez düzenli olarak zumba yapıldığında ve tabii ki sağlıklı beslenme ile desteklenerek kilo verildiği kanıtlanmıştır. Manisa dans kursu olarak zumba dansını sağlıklı bir yaşam için tavsiye etmekteyiz.

Egzersizler sırasında farklı kas grupları aynı anda çalışır ve lokal olmanın ötesinde çalışma boyunca tüm vücut aktif kalmaya devam eder. Egzersizler, hem dans ederek eğlenmeye hem de vücudu sağlıklı ve formda tutmaya yardımcı olur. Bu sayede zumbayla stres ve yorgunluk hafifletilebilir.

Zumbanın bir diğer faydası ise koordinasyonu yükseltmesidir. Pek çok figürü barındıran zumba, dansla müziğin ritmine uymak, kol ve bacak hareketleri arasındaki uyumu korumak konusunda başarı sağlar. Zumba; beden, zihin, kas koordinasyonunu artırıcı etkisiyle öne çıkar. Vücudun şekillenmesine, sıkılaşmasına ve esnekliğinin artmasına yaptığı katkı, zumbanın diğer özellikleri arasında yer alır.

Manisa Zumba Kursu

Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba dans kursu içerisinde kesinlikle rahat kıyafet ve spor ayakkabılar ile olunmalıdır. Zumba çok enerjik ve canlı bir dans olduğu için fosforlu renkler çok kullanılmaktadır ama bu kişinin tercihine bağlıdır. Kişi yanında kesinlikle yedek kıyafet getirmelidir çünkü derste sarf edeceği efor ile terleyecek ve yeni kıyafete ihtiyaç duyacaktır.

× Soru Sorabilirsiniz