Manisa Salsa Kursu - Can Polat Karayel Manisa Dans Akademi

Manisa Salsa Kursu

Manisa salsa kursu hocalarımız Can Polat Karayel ve Melik Bal’dır. Salsa derslerimiz 3 nolu Latin salonunda verilmektedir.

Manisa Salsa Kursu

Salsa Nedir?

Salsa dansı dünyaca dünyada diğer dans türleri arasında en çok tercih edilen dans türüdür. Latin dansları içerisinde yer alır ve diğer tür danslardan harmanlaşmıştır.

Kalıplaşmış hareketlere bağlı kalmadan müziğin ritmi, çiftin uyumu, komplike dönüş ve kombinasyonlardan oluşan hareketli ve eğlenceli bir danstır.

Manisa Salsa Kursu

Salsa Nasıl Yapılır?

8 sayı,6 adımdan oluşan temel adımlardan oluşur. Canlı ve neşeli müzikleri ile ayak adımları, dönüşler, kombinasyonlar içerir. Erkek yönlendiren kadın uyum sağlayan rolündedir. Partnerli yapılan bir dans olarak görülse de belirli bir seviyeden sonra tek başına dans (shine) etmekte salsa da önemli rol oynar. Salsa kursu hizmetimizde bireysel veya grup dersleri şeklinde ders alabilirsiniz. Seviyeniz ilerledikçe ister sosyal, ister yarışmacı, ister performans sanatçısı olarak devam edebilirsiniz.

Diğer Manisa dans kurslarımızı inceleyin.

Salsa kıyafetleri bachatada olduğu gibi kurs içerisinde dar, rahatsız edici kıyafetler ile yapılmamalıdır. Kişi kendisini rahat ve mutlu hissedeceği kıyafetler ve dans ayakkabısı ile salsa dansı yapabilir. Şov, yarışma gibi özel zamanlarda gösterişli, taşlı, renkli ve partneriyle uyumlu kostümleri tercih etmelidir.

× Soru Sorabilirsiniz