Manisa Hip Hop Kursu - Can Polat Karayel Manisa Dans Akademi

Manisa Hip Hop Kursu

Manisa hip hop kursu hocamız Sena Umdu ve Melik Bal’dır. Hip hop derslerimizi 1 nolu modern dans sınıfında yapıyoruz.

Manisa Hip Hop Kursu

Hip Hop Nedir?

New York’ta 1960’larda ortaya çıktığı düşünülen hip hop dans kültürü, dans ile ilgili herhangi bir eğitimi olmayan ama ritme yakın oldukları düşünülen kişilerin sokak dansı olarak gelişmiştir. İçgüdüsel hareketlerle başlayan ve özellikle Afrika stilinde olan bu dans, zaman içerisinde pek çok değişim geçirmiştir.

DJ Kool Herc, sahne aldığı sokak partilerinde yarattığı ritimlerle ve enstrümantal kısımları uzatmasıyla hip hop dans kültürünün gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Bu kültürün içinde olanlar şehrin etrafındaki basketbol kortlarında, sokaklarda ve kalabalığın olduğu her yerde figürlerini yarıştırmaya başlamışlardır.

1980’lerde ise resmi ve gayriresmî şekilde düzenlenen yarışmalar, hip hop dans kültürünün ana akımda çok daha geniş yer bulmasına yardımcı olmuştur.

Müzik kanallarının yaygınlaşması ve dansa olan ilginin artmasıyla birlikte sahnelerde de geniş yer bulan dans, en önemli değişimlerinden birini geçirmiştir. İlk ortaya çıktığı dönemlerde grup şeklinde yapılan hip hop dans, modern zamanlarda bireysel bir dans halini almıştır.

Manisa Hip Hop Kursu

Hip Hop Nasıl Yapılır?

Hip hop dans kültürünü pek çok alt öğeye ayırmak mümkün. Ancak genel anlamıyla bakıldığında 5 ana grubun olduğunu söyleyebiliriz.

Bir dans kursu mutlaka hip hop dansını barındırmalıdır.

Robot ya da manken olarak adlandırılan stilde, hareketlerin mekanik gözükmesi ve kademeli şekilde gerçekleştirilmesi baz alınıyor. Step Up gibi dans temalı filmlerde de sıkça yer bulan bu stil, sahne dansı olarak çok fazla tercih edilmiyor.

Harlem Shake olarak bilinen ve bir dönem ülkemizde de popüler hale gelen stilde ise hareketlerin akışından ziyade tüm vücudun kullanılmasına önem veriliyor.

Krumping ya da popping olarak adlandırılan stilde ise, göğüs kabarması ve kol hareketleri gibi pek çok figür bulunuyor.

Hip hop dans kültürünün en bilinen stili ise akışkan olarak adlandırılıyor. Hareketlerin birbirine bağlandığı ve hareket geçişlerinin oldukça yumuşak olduğu stil, en yoğun şekilde kullanılan stil olarak da öne çıkıyor.

Manisa Hip Hop Kursu

Manisa Hip Hop Kursu Fiyatları

Manisa hip hop kursu fiyatları okuldan okula değişmektedir. Fiyatları incelerken okulun hocaları, eğitim kalitesi, ders saatleri dikkate alınmalıdır.

CPK Dans Akademi’nin Manisa hip hop kursu fiyatlarını öğrenmek için bize Whatsapp veya telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

× Soru Sorabilirsiniz