Manisa Bale Kursu - Can Polat Karayel Manisa Dans Akademi

Manisa Bale Kursu (3-9 Yaş Çocuk)

Manisa bale kursu hocalarımız Cemre Karayel ve Özlem Aydın’dır.

3-9 yaş (3 yaşta uygunluk bakıyoruz) aralığında bale eğitimlerimiz aktif devam etmektedir.

Manisa Bale Kursu (Çocuk)

Bale Nedir?

Bale, İtalya’nın bizlere armağan ettiği bir performans sanatıdır. Fransa ve Rusya’da gelişmiştir. Bale; adımlar, figürler, duygular, hikaye ve müziğin bir araya geldiği gösteri türüdür.

Bale çeşitleri modern dansların etkisi ile gelişmeye devam ediyor. Dünyanın en köklü dansı olarak kabul edilmiştir. Bale eğitimi bizlere sağlıklı güçlü bünye kazandırır, kendimizi ifade etme yöntemlerimizi tarzımızı geliştirir. Müzik, ritim duygusu, başarı duygusu dediğimizde akla ilk önce bale gelir.

Manisa Bale Kursu (Çocuk)

Bale Nasıl Yapılır?

Derslerimiz her yaş ve seviyeye uygun en fazla 8 kişilik sınıflarda işlenir. Dilerseniz hafta içi dilerseniz hafta sonu gruplarımıza katılabilirsiniz. Derslerimiz haftada bir gün iki saat on beş dakikadır. Ders saatlerimiz çocuk pedagojisine uygun onlara en verimli olacağımız şekilde ayarlanır.

Sınıfımızda ki her öğrencimiz bale mayosu, çorabı, saçı, pisisi ile dersten on dakika önce okulumuzda hazır olur ve saatinde dersimiz başlar. Burada ki amacımız onlara disiplini ve düzeni öğretmektir.

Manisa Bale Kursu (Çocuk)

CPK Dans Kursu'nda Bale Eğitimi

• 45 dakika stretching eğitimi
• 10 dakika teneffüs
• 45 dakika temel bale eğitimi
• 10 dakika teneffüs
• 25 dakika doğaçlama dans ve ritim eğitimi

İki saat on beş dakikalık bale eğitim süremiz kendi içinde üç ders iki teneffüs olarak ayrılır. Çocuklarımız bu şekilde hem vücutlarının kalıcı esnekliğini geliştirip, güçlenip, kendinden emin, sorumluluk sahibi, geleceğe sağlıklı birer birey olarak yetişirler.

Kurumumuzda bir dönemini tamamlamış (9 ay) her öğrencimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bale diplomasını almaya hak kazanır. Aynı zamanda dileyenler sene sonu gösterimizde sahne alır.

Manisa’da çocuklarımız ve bale adına her türlü gelişimi en ince detayına kadar planlayıp aktif, başarılı bireyler olmaları adına her türlü çalışmamıza devam etmekteyiz.

Manisa dans kursu eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

× Soru Sorabilirsiniz